TAK Kartal Çeyiz Programı Tasarımcı Çağrısı

19 Ekim 2016, Çarşamba

TAK KartalTAKorTAK

TAK Kartal Çeyiz Programı Tasarımcı Çağrısı


Kartallı kadınlar ve Kartallı tasarımcılar birlikte tasarlıyor. Gelenekler ve tasarım buluşuyor!

Kartallı kadınların el emeğini tasarımla buluşturuyoruz!
Çanta, defter, kartvizitlik, takı ve diğer el işi ürünleri üreten Kartal Kadın Kooperatifi ve KÜP (Kadın Ürünleri Pazarı) kendilerine tasarım desteği sağlayabilecek gönüllü tasarımcılarla bir araya geliyor!

“Üretimimize yenilik getirecek, eksiklerimizi gösterecek, daha klasik üretimler yapan bizlere güncel tasarım desteği vererek katma değer yaratacak tasarımcılarla birlikte çalışmak istiyoruz.”

En az 2-3 haftada bir Kartallı üreten kadınlarla buluşup üretimlerine tasarım desteği sağlayabilecek gönüllü tasarımcıların linkteki kayıt formunu 1 Kasım’a kadar doldurmaları gerekmektedir.

https://goo.gl/forms/fyLhhUmAR1vsOPh52


Kartal Kadın Kooperatifi kimdir?

Kartal Belediyesi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından 2009 yılında uygulanan “Kartal’da Kadınlar Yerel Yönetim Sürecine Katılıyor” projesi kapsamında belediyenin hizmetlerini/ yatırım önceliklerini, kadınların ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre belirlemesini sağlamak amacıyla biraraya gelen mahalle komiteleri olarak, Kartal Kadın Ürünleri Pazarı’ndaki üretici kadınlarla güçlerini birleştirerek örgütlendiler.

Kısa zamanda yapılan eğitim ve ekonomik güçlendirme çalışmalarıyla 500’ün üzerinde kadına ulaşarak Kartal ilçesinin mahalle odaklı ilk kadın örgütlenmesi oldu.

Belediye ile işbirliği ile, mahallelerde Kadın Odaları kurarak kadınlara ihtiyaç duydukları konularda eğitim ve danışmanlık çalışmaları verilmesini ve mahalle sorunlarını tartışma ve çözüm önerisi geliştirme süreçlerini desteklemektedirler.

Ayrıca Kooperatif bünyesinde kadınlara yönelik ekonomik güçlendirme çalışmaları (Kadın Ürünleri Pazarı, kadınlar tarafından işletilen çay bahçeleri-kafeteryalar pilot uygulaması vb.) yürütülmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sonraki yazı

TAK Kartal’a Büyük Ödül

TAK Kartal’a Büyük Ödül

TAK Kartal, Sign of the City Awards, En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülüne layık görüldü.

Kartal ...

devamı...

Önceki yazı

"20 Mahalle 1 Kartal" Mahalle Eylem Planı

"20 Mahalle 1 Kartal" Mahalle Eylem Planı

TAK Kartal “20 Mahalle 1 Kartal” Mahalle Eylem Planı’nı mahallelilerin, muhtarların, esnafın, STKların dahil olduğu ...

devamı...