Temel Fotoğraf Atölyesi

03 Ağustos, Cumartesi 11:00 - 13:30 / Ücretsiz

Gelişen görsel ihtiyaçlar ve buna bağlı üretim süreçlerinde Fotoğraf hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Cep telefonundan, DSLR a, aynasız fotoğraf makinelerinden havadan görüntü kaydeden cihazlara kadar artık fotoğraf çekmeyen bir elektronik cihaz olmazsa olmazlarda. Bu üretim, tüketim ve paylaşım süreçlerinde biz ne kadar bu “çekme” işini doğru yapıyoruz? Neleri bilip uygularken, neleri bilip uygulayamıyoruz? Kavramlar kafalarımızda kargaşalar yaratıyor. Farklı çekim terimleri, ışık şekilleri, kullanılan cihazların özellikleri derken görüntü kaydetmek için çok farklı ayar kombinin bir araya getirmek gerekiyor.

Bu karmaşadan sıyrılıp fotoğrafı doğru şekilde çekmeyi öğrenmek görsel bakma ve görme gücümüzü çok daha iyi hale gelecektir. Kullandığımız cihaz fark etmeksizin doğru ve iyi fotoğrafın nasıl çekileceğini bilmek paylaşma kültüründe daha da önem kazanan estetik algının çok daha kolay bizlerde oturmasını sağlayacaktır.

Temel fotoğraf atölyesi ile görselin gücünü ve dijital üretim süreçlerinde yerini çok daha iyi anlayacağız. Temel Fotoğraf Atölyesi Nezihi Gözen tarafından verilecektir. Eğitimler 4 hafta sürecektir.

Etkinliğe katılım 15 kişi ile sınırlıdır.
Başvuru için; https://forms.gle/GTpMzEQGq5iJfqJq6


Nezihi Gözen;
2009 Yılından bu yana profesyonel olarak fotoğraf ile ilgileniyor. Fotoğraf Dergisi yazarı. İFSAK üyesi ve eğitim biriminde görev aldı. Bahçeşehir Üniversitesi olmak üzere farklı kurumlarda fotoğraf ve video üzerine eğitimler veriyor. Viewsonic Pro Renk Yöneticisi ve Eğitmeni. Kendi sitesi başta olmak üzere ve farklı online platformlarda yazarlık yapıyor.

İFSAK “YALNIZLIK” Projesinde eğitmen yardımcılığı yaptı. İFSAK kapsamında HAYALE-BULANTİS-OKULUMA DOKUNMA proje, kitap ve sergilerinde fotoğrafları yer aldı. İFSAK 55. Yıl kitabında fotoğrafları yer aldı.

“Hindistan Masalası” olmak üzere farklı sergilerde küratörü lük yaptı, öğrencileri ile sosyal sorumluluk projeleri için çalışmalarını hali hazırda sürdürmekte.

İFSAK bünyesinde farklı disiplinler için atölye çalışmaları devam etmekte.


Etkinlik Atölyesi:

Tasarım Atölyesi Kadıköy

 [javascript protected email address]

+90 216 418 52 98

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sk. No: 61
Yeldeğirmeni KADIKÖY – İSTANBUL

Büyük harita