Kodtakate

25 Ekim, Cuma 19:00 - 21:00 / Ücretsiz

(Kişisel Gelişim,Tasarım,Kadim Teknikler)

KODTAKATE Eğitimi; Tasarım alanında Dünya genelinde sonuçları gözlenmiş, kabul görmüş tekniklerden ve farklı disiplinlerden beslenen, uygulayarak öğreten, yaratıcı bir Disiplinler arası Öğrenme Tasarımı‘dır.

Öncelikli amacı; Öğrencilerin uzun dönemli emek verdikleri ve zaman ayırdıkları tez ve/veya bitirme projelerini ya da girişimcilerin tasarladıkları girişim fikirlerini, kendi kişisel özelliklerini, yeteneklerini, mutluluk ve motivasyonlarını referans alarak, proje kapsamına dahil ederek gerçekleştirmelerine destek olmaktır.

Diğer amacı, farklı disiplinlerde uzmanlıkları olan ve tez yazma aşamasına gelmiş öğrencilere, yaratıcı tekniklerle birbirlerinin ürünlerini geliştirme olanaklarını göstermektir. Böylece Tasarım Süreci'nin temeli olan çeşitli donanımlara sahip, zengin içerikli bir ekiple üretken ve verimli düşünme deneyimlenmiş olacaktır.

Eğitim, süreleri farklı olmak üzere iki temel modülden oluşur. İlk modülde Kadim Teknikler, Kişisel Gelişim ve Psikoloji yaklaşımları açısından İnsan, Kişilik, Ego gibi temel kavramlar incelenir. Bu yaklaşımlarda kabul gören insanın kendi özelliklerini, yeteneklerini, avantajlı-dezavantajlı durumlarını tanımlamaya yarayan Kadim ve Güncel Kişilik Analizi teknikleri anlatılır. Öğrenciler kendilerine uygular. Bu sayede katılımcıların kendi bireysel özelliklerine yakından bakmaları ve bu konuda düşünmeleri istenir.

İkinci modül çoklu disiplinlerden yararlanarak oluşturulan Tasarım Modülüdür. İlk modülde öğrencilerin kendileri hakkında yaptıkları analizde önceledikleri ve onayladıkları özelliklerini taşıyacak Hikaye Kahramanları yaratmaları istenir.İkinci modül boyunca, her Hikaye Kahramanına özel Tasarım ve Üretim süreçleri uygulanarak olası Tez ve/veya Proje Kurgusu'nu oluşturmaları oluşturmaları beklenir. Eğitimin temel motivasyonu; Bireylerin ortaya koydukları ya da koyacakları işlerin kendi kişiliklerine ve mutluluklarına destek olacak formata bürünmesine destek olmaktır.

Başvuru için; kadikoy@takortak.org adresine ad-soyad ve telefon numaranızı mail atınız.
Not: Katılımcıların eğitim sürecinin tamamına katılımı beklenmektedir.

Eğitmen: https://www.ilknurbakacak.com/
Eğitim Tarihi: 06,14, 20, 27 Eylül, 04, 11, 18, 25 Ekim
Eğitim Süresi: 8 gün 19.00 - 21.00 arası
Katılımcı Sayısı: 10


Etkinlik Atölyesi:

Tasarım Atölyesi Kadıköy

 [javascript protected email address]

+90 216 418 52 98

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sk. No: 61
Yeldeğirmeni KADIKÖY – İSTANBUL

Büyük harita