FilmTAK: Macross: Do You Remember Love?

10 Kasım, Cumartesi 13:00 - 17:00 / Ücretsiz

mangAnime Türkiye anime gösterim ve atölyelerinde sonbaharın ikinci filmi bir mecha anime klasiği. 1982'de başlayan ve hala farklı serilerle devam etmekte olan Macross efsanesinin 1984'deki uzun metrajlı anime filmi "The Super Dimension Fortress Macross: Do You Remember Love?". Film gösterimiyle başlayacak etkinlik, sonrasında filmin analizi ve izleyicilerle beraber sohbet ile devam edecek. Etkinlik ücretsizdir, tüm sinema ve anime meraklılarına açıktır.

Not: Etkinliğe katılanlar arasından iki kişi atölye sonunda yapılacak çekiliş ile, Kuzgun Çizgiromanevi'nin ve Gerekli Şeyler'in hediyesi olan birer manga seti kazanacak. Ayrıca sürpriz hediyelerimiz de mevcut.Super Dimension Fortress Macross: Do You Remember Love?

2009 yılında dünya çapında savaşlar devam etmekteyken, devasa bir uay gemisi gezegene düşer. Ülkeler savaşları bitirip, 'Macross' ismindeki bu gemiyi incelemeye başlar. Uzun yıllar sonunda gemi çalışır hale getirilir ve insanlar öğrendikleri teknoloji ile insansı mechaya dönüşen savaş uçaklarını inşa ederler. Tüm bunlar, bir gün gemiyi almak için geleceklerine emin olunan, Zentraedi ismindeki savaşçı uzaylılara karşı durabilmek için. Gezegenin yokolmasına engel olacak tek şey Macross ve onu savunan bir grup kahraman pilot...

Yıl: 1984
Süre: 115 dk.
Dil: Japonca seslendirme, Türkçe altyazı
Tür: Aksiyon, bilimkurgu, drama, romantik, müzik
Yapım: Artland, Tatsunoko Production
Yönetmen: Shoji Kawamori, Noboru Ishiguro
Orijinal Eser: Shoji Kawamori (Orijinal)
Senaryo: Sukehiro Tomita
Müzik: Kentarou Haneda
Karakter Tasarım: Haruhiko Mikimoto
Sanat Yönetmeni: Mitsuharu Miyamae


Etkinlik Atölyesi:

Tasarım Atölyesi Kadıköy

 [javascript protected email address]

+90 216 418 52 98

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sk. No: 61
Yeldeğirmeni KADIKÖY – İSTANBUL

Büyük harita