FilmTAK - Büyük Macera Tunus

02 Şubat, Cuma 19:00 - 21:00 / Ücretsiz

2 Şubat Cuma 19.00'da Tasarım Atölyesi Kadıköy'de, Land Rover Adventure Türkiye Takımı'nın 2016 yılı Yunanistan, İtalya, Sicilya ve Tunus rotasının mütevazi macera filminin ilk gösterimine herkesi bekliyoruz.

Land Rover Adventure Türkiye Takımı, (Fosil doğa aktiviteleri 4x4 takımı) Uluslararası Klasik Kasa Sahipleri platformunun Türkiye organizasyonudur. Türkiye’de ilk kez 2008 yılında organize olan bu macera; 2017 yılında 10.kez gerçekleşmiştir. Büyük Macera adıyla doğada farkındalık, kentsel ve sosyal yozlaşmaya dikkat çekmek, buna bağlı toplumsal dejenerasyonu kent ve kırsal ekseninde vurgulamak, etnisitenin yanında durmak, gidip görüp, tahliller yaparak, bunları belgelemek amacı içindedir.

Proje 3 ana başlıkta toplanmıştır. Kültürler arası diyalog, sevgi, barış, anlayış evrensel hassasiyetler; insan, hayvan, bitki, eksenli korumacı tutumu, yeşil ve etik bir duruş; tüm bunların ışığında taraf olmayan, hiçbir siyasi çıkara hizmet etmeyen bir bakışla, din, dil, ırk, yaş ve cinsiyet gözetmeksizin kavramlara yukardan bakan bir anlayışı savunmaktır. Hedef; bu gözlüğe sahip macera severlerle paylaşım esasına dayalı yolculuklar yapmaktır... Organizasyon, varılacak yerden çok “yol” esas almıştır. Söylemin altında hayatı zorlayan, onun akışına müdahale eden mental güçleri savunmak ve kucaklamak hedefi vardır.

Doğada olmayı seven, onunla bütünleşmiş kişilerin bir araya gelerek oluşturdukları bir yolculuk, Özünde kolektivist bir yaşamın mesajını vermektedir. Konsept bu yıl 11.yol hikâyesine hazırlanmaktadır. Amaç; Oluşan bu takımla dünyanın dört bir yanındaki bu araç ve konsept dahilindeki grupları onların sağlayacakları yerel destekle global kolektivist  bir hareketin öncülüğünü yapmak ve sınırsız bir dünya özlemini dile getirmektir...

Organizasyon 7 ve 25 günlük 2 etaptan oluşmaktadır. Alternatif rotalarla hareket etme esasına dayanan bu macera, koşulların yol ve yolcuları için ağır olduğu gerçeğiyle hareket eder. Bu faaliyetin özünde kişinin kendisiyle barışık olma esası, kendini tanıma, kişisel gelişimini zor şartlarda tamamlama amacına dayanmaktadır. Araç ve nesnel performansın sınanmasından öte, ruhsal dayanıklılık ve psikolojik zorluklarla mücadele bu yolculuğun esasını oluşturmaktadır. Detaylı bilgi landroveradventureturkiye@gmail.com  adresinden istenebilir.


Etkinlik Atölyesi:

TAK Kadıköy

 [javascript protected email address]

+90 216 418 52 98

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sk. No: 61
Yeldeğirmeni KADIKÖY – İSTANBUL

Büyük harita