Anime film gösterim ve atölyeleri başliyor

10 Şubat 2016, Çarşamba

TAK KadıköyTAKorTAK

mangAnime Türkiye sitesinin anime film gösterim ve atölye çalışmaları Şubat ayında TAK'ta başlıyor, Haziran’a kadar her ayın ikinci Cumartesi günü düzenlenecek.

Bu etkinlik dizisinde her ay önemli bir anime film klasiği gösterilecek ve ardından da çözümlemesi yapılacak. Atölye bölümlerinde filmlerin yapımından, konularından, temalarından, hikayelerinden, karakterlerinden ve çeşitli ayrıntılarından bahsedilecek. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de düzenlenecek olan her atölye sonunda yapılacak çekilişlerde, etkinliğe katılanlar arasından bir kişi hediye mangakazanacak.

Etkinlikler tüm sinema ve anime meraklılarına açık ve ücretsiz. Etkinlikler saat 13’de başlayacak. Gösterilecek bütün filmler Japonca seslendirmeli ve Türkçe altyazılı olacak. Tüm etkinliklerin tarihleri aşağıdaki gibi:

  • 13 Şubat 2016, Cts. / Jin-Roh: The Wolf Brigade (Bülent Tellan, Burak N. Aydın)
  • 12 Mart 2016, Cts. / Eve No Jikan: The Movie (Merve Çay, Burak N. Aydın)
  • 9 Nisan 2016, Cts. / Summer Wars (Burak N. Aydın, Merve Çay)
  • 14 Mayıs 2016, Cts. / Ninja Scroll (Merve Çay, Bülent Tellan)
  • 11 Haziran 2916, Cts. / Escaflowne: The Movie (Burak N. Aydın, Bülent Tellan)

 

***

mangAnime Türkiye, 2015 yılı Aralık ayında anime ve manga severleri bir araya getirmek için yayına başlayan bir internet sitesi. Kısa zamanda hızla büyüyen ve yakaladığı gelişim ivmesini sürdüren mangAnime Türkiye, bir yandan Japon animasyonu ve çizgi romanı ile ilgili son gelişmeleri takipçileri ile paylaşırken, diğer yandan inceleme ve tanıtım yazıları ile manga ve anime dünyasının nabzını tutuyor. Türkiye'de manga ve anime denince akla gelen her şeyin bir arada okurlara sunulduğu sitede; ayrıca bilgisayar oyunları, anime ve manga kökenli figürler, Japonya ve Japon kültürü hakkında da birbirinden eğlenceli ve bilgilendirici içerikler yer alıyor. 

Kendileri de anime ve manganın büyülü dünyasında zaman geçirmekten keyif alan mangAnime Türkiye ekibi, düzenledikleri anime gösterimleri, film okuma atölyeleri ve benzeri etkinliklerle, heyecanlarını geniş bir grupla paylaşmayı hedefliyor. 

www.manganimetr.com adresindeki siteyi sosyal medyadan facebook ve twitter adreslerinden de takip edebilirsiniz. 

 


Sonraki yazı

“Haydi Haydi” Sergi Röportajı

“Haydi Haydi” Sergi Röportajı

YABANCILARIN GÖZLEMİNDE İSTANBUL

Merve- TAK’a hoş geldin!

Adam- Tekrardan merhaba!

M- Nasılsın? Nasıl gidiyor?

A- ...

devamı...

Önceki yazı

Şok Kıyı-Köşe Ankara Caddesi: Birlikte Tasarla Birlikte Uygula

Şok Kıyı-Köşe Ankara Caddesi: Birlikte Tasarla Birlikte Uygula

TAK Kartal'ın Şok Kıyı-Köşe Programı kapsamında engelliler için engelli rampaları tasarlandı.

5 Kartallı ve 5 ...

devamı...