Yeni Mezun Atölyesi

03 Mart, Pazar 14:00 - 18:00 / Ücretsiz

Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar Forumu

Büyük emekler harcayarak üniversitelerden mezun oluyoruz. Okulu bitirip, diplomayı elimize almak sadece bizim için değil bizimle beraber bu süreci omuzlayan ailemiz için de büyük bir emeğin karşılığını almak oluyor. Bütün bunları gözeterek üniversiteden mezun olmak; yaşamsal olarak bir standartı yakalamanın kapısını açacak anahtarı eline almak gibi. Artık iş, o anahtara uygun kapıyı bulup, kilidi çevirmeye kalıyor. Tam da burada mesleğin temas ettiği her alanda; ofiste, şantiyede karşılaştığımız, karşılaşacağımız sorulardan, sorunlardan tutalım da maruz kaldığımız hak gasplarına kadar birçok sorunla baş etmek durumunda kalıyoruz. İş görüşmelerinde karşılaştığımız sorular da bu durumun kendini hissettirmeye başladığı ilk kalem.
Ofislerin birçoğunda, hepsi kullanılmamasına rağmen onlarca programı bilmek zorundaymışız gibi kendimizi eksik hissettirilmemiz, sigorta ve maaş konularına gelince her seferinde ucu açık bırakılarak geçiştirilmesi, mezun olmanın ve mesleğe yeni adım atmanın verdiği öğrenme isteğiyle esnek çalışma saatlerinin uzadıkça uzaması, mesai ücretlerinin birçok yerde mevzu bahis bile olmaması gibi sıralanabilecek temel hak gasplarının ortasında buluyoruz kendimizi. Ama şunu çok iyi biliyoruz ki öğrenmenin en güzel yolu bir arada olmak, benzer sorunlar karşısında birbirimizden güç almak yani dayanışmak!
İş arama sürecinde bize kanıksatılan bir takım kabulleri ve yaşadığımız sorunları hep birlikte tartışmak için 3 Mart Pazar günü 14:00 - 18:00 TAK Kadıköy de 20 kişinin katılacağı yaratıcı drama atölyemizde yanımızda ol, nelerle karşılaşıp neler yapabileceğimizi hep beraber canlandırarak görelim.
Tüm mühendis, şehir plancı, mimar yeni mezun ve son sınıf öğrencisi arkadaşlarımızı atölyemize bekliyoruz.

Başvuru için:

ucretliissizmimar@gmail.com


Etkinlik Atölyesi:

Tasarım Atölyesi Kadıköy

 [javascript protected email address]

+90 216 418 52 98

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sk. No: 61
Yeldeğirmeni KADIKÖY – İSTANBUL

Büyük harita