Şehirde Körelen Noktalar: Otoparklar

25 Mart, Cumartesi 10:00 - 17:00 / Ücretsiz

"Kadıköy Otopark Dosyası"

'Gözbebeğimiz' Kadıköy'ün köreltilen alanları, otoparklar için buluşuyoruz! Yadsınamaz bir gerçek; arabalar, onlardan kurtulamıyoruz peki ya otoparklar? Bir ihtiyaç olarak günümüze gelen fakat ihtiyaçlarımızı engelleyen, en güzel yeri, manzarayı kapan otoparklar için ne yapabiliriz? Ne istiyoruz? Alternatifi nedir? Olmazsa olur mu? Olacaksa nasıl olmalı?
Yrd. Doç.Dr. Pelin Sarıoğlu Erdoğdu'nun yapacağı sunum ve ardından Yeldeğirmeni - Caferağa Rıhtım rotasında yapılacak gezi ile şekillenecek fikir üretim atölyemize bekliyoruz.

10:30 - 12.30 Saha Gezisi
13:00 - 17.00 Atölye Çalışması
17.00 - 18.00 Tematik Belgesel Gösterimi

Belgesel gösterimi ile taçlandıracağımız atölye çalışmasına öncelikli olarak Şehir Bölge Planlama ve Mimarlık öğrencilerinin katılımları bekleniyor.

Not: Workshop sonunda katılım sertifikası verilecektir.

Atölye çalışmasına katılım başvurusu için;

Ad-soyad, okul ve bölüm bilgilerinizi size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası ile birlikte 'Kadıköy Otoparkları' başlığıyla kadikoy@takortak.org adresine göndermeniz yeterlidir.

Yoğun başvuru sonucu atölye kontenjanını doldurmuş bulunmaktayız; ilginiz için teşekkürler, diğer atölyelerde buluşmak dileğiyle.

Atölye Yürütücüsü: Yrd. Doç. Dr. Pelin SARIOĞLU ERDOĞDU

2000 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden şeref derecesi ile mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans çalışmalarını 2003 yılında tamamladı. Burslu olarak Hollanda Groningen Üniversitesinde doktora yaptı. Doktora tezinde Türkiye ve Hollanda’daki ev sahipliğine geçiş etkenlerini karşılaştırmalı olarak inceledi. Bu çalışma 2014 yılında uluslararası kitap olarak basıldı. 2010 yılında kadar ODTÜ’de akademik kariyerine devam etti. Halen Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. İlgi alanları arasında temel tasarım, konut araştırmaları ve kentsel tasarım bulunmaktadır. 
Akademik çalışmaları, verdiği dersler ve ilgi alanları hakkında detaylı bilgi için:

https://basicdesigncritics.wordpress.com/
https://urbandesignstudies.wordpress.com/ 
https://www.instagram.com/derinist/ 
https://www.linkedin.com/in/pelin-sarioglu-erdogdu-373b93/


Etkinlik Atölyesi:

TAK Kadıköy

 [javascript protected email address]

+90 216 418 52 98

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sk. No: 61
Yeldeğirmeni KADIKÖY – İSTANBUL

Büyük harita