iF Design Awards “Nasıl Kazanılır”

26 Eylül, Çarşamba 19:00 - 20:30 / Ücretsiz

iF Design Awards yarışmaslarındaki juri süreçleri hakkında merak ettikleriniz ve başvuru kategorilerinde dikkat edilmesi gereken önemli kriterler hakkında bilgileri, sizinle bu buluşma sayesinde paylaşıyoruz.

İF Design Awards 2019, Social Impact ve Talent Awards başvuru yapanları ve ilgilenen herkesi bekliyoruz.

Frank Zierenberg, iF International Forum Design'ı 65 yıllık tarihi ve uluslararası tasarım topluluğunu desteklemek için yarattıkları global proje ve aktivitelerini tanıtacak.

Gündemin odak noktası; Dünyanın en prestijli tasarım ödülü olan iF DESIGN AWARD kazananlara sağladığı faydalar & fırsatlar, küresel tasarım platformu iF WORLD DESIGN GUIDE sınırsız dijital datasındaki yenilikler, öğrenciler için düzenlenen 5,000 Euroluk ödülü ile iF DESIGN TALENT yarışmasının temaları ve iF SOCIAL IMPACT Ödülü'nün sosyal sorumluluk projelerine vermiş olduğu 50,000 Euro luk ödül için gerekli detayları sunacak.

Ayrıca Frank Zierenberg, tasarımcıların ve tasarım markalarının tasarım verimliğini desteklemek için oluşturdukları iF tasarım hizmetlerini nasıl uluslararası mecralarda kullanabileceği konusunda çeşitli seçenekler de sunacak.

                                                                             

KONUŞMACI:

iF DESIGN AWARD Uluslararası İlişkiler Müdürü

2003 yılında Hannover Universitesinden Endüstriyel Ürün Tasarım diplomasını aldıktan sonra Frank Zierenberg, iF International Forum Design için çalışmaya başlar. 2010 yılına kadar Çin için özel olarak düzenlenen iF DESIGN AWARD China organizasyonun yanı sıra Çin’de iF ambalaj tasarım ödülü ve iF malzeme tasarım ödülleri başarıyla sekiz yıl boyunca gerçekleştirdi. 2012 yılında iF bünyesinde bulunan ödüllerinin en prestijli sorumluluğunu üstlendi: iF DESIGN AWARDS müdürü olarak atandı. Brezilya, Hindistan, Hollanda, İspanya, Türkiye, Kore ve Japonya'daki iF temsilciliklerinin koordinatörlüğünü yürütürken aynı zamanda uluslararası müşteri ilişkilerini de yürütmektedir.

 

iF DESIGN AWARDS 2019 HAKKINDA BİLGİ

2019 iF Design Award son başvuru tarihi Eylül2018 ayının sonuna kadar online olarak www.ifworlddesignguide.com adresinden gerçekleşmektedir. Ödül gecesi 15 Mart 2019 tarihinde  Munich BMW CENTER da gercekleşecektir.

Yaratıcı endüstrinin tasarım ve inovatif ArGe yatırımlarının, ekonomik ve ticari alanda rakiplerinden ayrışmasına tasarımın ve ürünün kalitesi hakkında farkındalık yaratılmasını sağlayacak uluslararası iletişim ve pazarlama araçlarından en etkili yöntemlerden biri uluslararası prestijli ödül yarışmalarından alınan tescil olduğunu iF DESIGN AWARD ile 65 yıldır deneyimlenmektedir.

En son gerçekleşen 2018 ödüllerinde; 16 ülkeden 63 bağımsız uzman jüri, 2018-Ocak ayında Hamburg’da iF TASARIM ÖDÜLÜ 2018 kazananlarını seçti ve en iyi 75 tasarım iF Altın Ödülü 2018 ile ödüllendirdi.  54 ülkeden toplamda 6.402 giriş, aşağıdaki disiplinlerde yarışmaya katıldı:

  • Ürün Tasarımı
  • İletişim Tasarımı
  • Ambalaj Tasarımı
  • Hizmet Tasarımı / ( Service Design)
  • Mimari Tasarım
  • İç Mekan Tasarımı
  • Profesyonel Konsept Tasarımı

iF DESIGN Kazanan tüm ödüller, dünyanın en büyük tasarım portalı olan iF DÜNYA TASARIM KILAVUZU'nun “Design Excellence” web sitesinin ‘Üstün Tasarım’ bölümünde süresiz olarak yayınlanacaktır. 1954'ten beri iF Ödülü ile seçilen yaklaşık 40.000 ürün ve hizmetler burada arşivlenmiştir.

2018 yılının kazanan ürünleri, Hamburg’daki iF Tasarım Sergisinin 1500 metrekarelik sergi alanında farklı kategorilere sahip üç alt sergi halinde sergilenmektedir. İlk sergi 10 Mart 2018'de başlamıştır.

Türkiye’den IF DESIGN AWARD kazanan firmaları aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

 2018 Ödül gecesi ile ilgili video için tıklayınız.

LCV ve kayıt geri bildirimi için: info@700dcc.com


Etkinlik Atölyesi:

Tasarım Atölyesi Kadıköy

 [javascript protected email address]

+90 216 418 52 98

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sk. No: 61
Yeldeğirmeni KADIKÖY – İSTANBUL

Büyük harita