FilmTAK: Metropolis

12 Ocak, Cumartesi 13:00 - 17:00 / Ücretsiz

mangAnime Türkiye 2019 yılı anime film gösterimi ve atölye çalışmalarına unutulmaz bir klasikle başlıyor. Rintaro'nun yönettiği 'Metropolis' anime filmi, ilhamını manga tanrısı Osamu Tezuka'nın 1949 yapımı aynı adlı eserinden almakta. Tabi manganın ilhamının da 1927 yapımı Fritz Lang'ın sessiz filminden geldiğini belirtmek gerek. Film gösterimiyle başlayacak etkinlik, sonrasında filmin analizi ve izleyicilerle beraber sohbet ile devam edecek. Etkinlik ücretsizdir, tüm sinema ve anime meraklılarına açıktır.

Not: Etkinliğe katılanlar arasından iki kişi atölye sonunda yapılacak çekiliş ile, Kuzgun Çizgiromanevi'nin ve Gerekli Şeyler'in hediyesi olan birer manga seti kazanacak.

Metropolis

Geleceğin dünyasındaki en devasa şehirlerden olan Metropolis, insanların ve robotların beraberce yaşadığı bir yer. Fakat bu şehir huzur dolu değil, çünkü robotlara karşı tepkiler her geçen gün artmakta. Şehre suçlu bir doktoru aramak için yeni gelen dedektif Shunsaku Ban ve yeğeni Kenichi, kendilerini tehlikeli bir olaylar zincirinin içinde bulurlar. Amcasından ayrı düşen Kencihi hem kaos içinde yolunu bulmaya, hem de hafızasını kaybetmiş gizemli Tima'yı şüpheli Dük Red ve oğlu Rock'dan korumaya çalışacak...

Yıl: 2001
Süre: 107 dk.
Dil: Japonca seslendirme, Türkçe altyazı
Tür: Macera, drama, bilimkurgu
Yapım: Madhouse
Yönetmen: Rintaro
Orijinal Eser: Osamu Tezuka (Manga)
Senaryo: Katsuhiro Otomo
Müzik: Toshiyuki Honda
Karakter Tasarım: Yasuhiro Nakura
Sanat Yönetmeni: Shuichi Hirata

Seslendirme Kadrosu
Kenichi: Kei Kobayashi
Tima: Yuka Imoto
Dr. Laughton: Junpei Takiguchi
Rock: Kouki Okada
Shunsaku Ban: Kousei Tomita
Dük Red: Tarou Ishida


Etkinlik Atölyesi:

Tasarım Atölyesi Kadıköy

 [javascript protected email address]

+90 216 418 52 98

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sk. No: 61
Yeldeğirmeni KADIKÖY – İSTANBUL

Büyük harita